Jakie zabiegi kosmetyczne można wykonać samodzielnie w domu?

Jakie zabiegi kosmetyczne można wykonać samodzielnie w domu?

Sklepy z wyposażeniem salonów kosmetycznych, poza wielofunkcyjnymi urządzeniami kosmetycznymi do użytku profesjonalnego, często oferują również urządzenia do użytku domowego. Mają one zazwyczaj mniejszą moc i mniejsze możliwości regulacji parametrów, ale przy tym o wiele niższą cenę. Zabiegi wykonywane tymi urządzeniami są bezpieczne. Poniżej przykłady takich urządzeń oraz zabiegi kosmetyczne, jakie można nimi wykonać.

Darsonval

To niewielkie urządzenie, na które nakłada się szklane elektrody o różnym kształcie. Urządzenie wytwarza prąd – widoczny jest on w postaci iskry pomiędzy skórą twarzy a elektrodą. Zabiegi tym urządzeniem odkażają powierzchnię skóry, co jest pomocne w walce z trądzikiem czy łojotokiem. Zabieg darsonvalem pomaga również zredukować zmarszczki i ujędrnić skórę.

Peeling kawitacyjny

Urządzenie z charakterystyczną, łopatowatą metalową końcówką. Wytwarza ultradźwięki, które w połączeniu z płynem naniesionym na skórę wytwarzają pęcherzyki. Ich pękanie powoduje oczyszczenie skóry z martwego naskórka, resztek makijażu i bakterii. Skóra po takim zabiegu jest rozjaśniona i wygładzona a zmarszczki zmniejszają się.

Frezarka do paznokci i lampa do UV do utwardzania lakieru

Domowe zabiegi kosmetyczne to również możliwość zrobienia perfekcyjnego manicure i pedicure. Frezarka do paznokci skutecznie pozwoli pozbyć się naskórka ze stóp oraz usunąć skórki wokół płytki paznokcia. Pozostaje jeszcze pomalować je lakierem hybrydowym i utwardzić go pod lampą UV.

Domowe zabiegi kosmetyczne pozwolą zadbać o siebie na co dzień i od święta, bez konieczności wizyt w salonie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *