Co należy wiedzieć nt. peelingu?

Co należy wiedzieć nt. peelingu?

Peeling jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. W peelingu chodzi o pozbycie się martwych komórek skóry poprzez złuszczenie, celem jest poprawa jakości skóry, odbudowa tkanki, eliminacja niedoskonałości.

Jakie są rodzaje peelingów?

Peeling dzielimy na mechaniczny, enzymatyczny, kawitacyjny oraz chemiczny. Najmniej inwazyjny jest enzymatyczny, dlatego nawet kiedy masz szczególnie wrażliwą skórę, możesz go zastosować. Peeling kawitacyjny można stosować bez względu na rodzaj cery, polecany jest wszystkim tym, którzy mają problemy trądzikowe. Peeling chemiczny poleca się do skóry dojrzałej, gdyż odpowiada najmocniej potrzebom, jakimi są napięcie, wygładzenie oraz wzmocnienie. Warto pamiętać, że peeling kawitacyjny można stosować co 3-4 tygodnie, maksymalnie zaś co 6-8 tygodni. Okres letni nie sprzyja zastosowaniu peelingu kawitacyjnego, gdyż mocne promienie słoneczne mogą zaszkodzić, podrażnić skórę.

Peelingi dzieli się też ze względu na głębokość złuszczania, na głęboki, średnio głęboki oraz powierzchowny.

Czy i jakie przeciwskazania do peelingu?

Peelingu chemicznego nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, ze zdiagnozowanymi alergiami skórnymi, ze skłonnością do bliznowców, z ciężką postacią trądziku, stosujące doustną terapię witaminy A. Wszelkiego rodzaju choroby autoimmunologiczne, są przeciwskazaniem by zastosować peeling wykorzystujący kwasy AHA. Na zabieg ten można zdecydować się pół roku po skończeniu terapii pochodnymi witaminy A. Należy odbyć rozmowę z kosmetologiem, który doradzi które zabiegi peelingujące będą tymi najwłaściwszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *