Jeszcze kilka lat temu mężczyzna korzystający z usług gabinetu kosmetycznego był zjawiskiem niespotykanym. Podobne przyjemności były przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Ale czy tylko płeć piękna może o siebie dbać? Na szczęście dzisiaj nie ma już takich barier. Nowoczesny mężczyzna dba o siebie, a to przecież nie jest powodem do wstydu. Inna płeć nie sprawia, że skóra nie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Cera mężczyzny ma swój specyficzny charakter i oczywiście różne problemy. Może być wrażliwa, naczynkowa albo bardzo sucha – tak czy inaczej, wymaga ona uwagi.
Wygląd to podstawa
W dzisiejszych czasach wygląd jest niezwykle ważny. W pracy liczy się pierwsze wrażenie, nieważne czy to rozmowa kwalifikacyjna, czy spotkanie z kolejnym naszym klientem. Zadbany mężczyzna ma charyzmę i przyciąga wzrok. Potrafi zadbać o siebie, więc o interesy również!
Podczas pierwszej wizyty w gabinecie, specjaliści pomagają w doborze najlepszej pielęgnacji. Przeprowadzając wywiad określają problemy i dolegliwości klienta, a dodatkowo dowiadują się, jaki efekt chciałby on osiągnąć. Proponują odpowiednie zabiegi, a także udzielają porad na temat kosmetyków, które mężczyzna może stosować we własnym zakresie. Każdy jest inny, dlatego niezbędne jest indywidualne podejście. Gwarantuje to najlepszą pomoc.
Mężczyźni w młodszym wieku potrzebują najczęściej pomocy w problemach skórnych, takich jak trądzik albo podrażnienia skóry. Coraz częściej chodzi również o zabiegi trychologiczne (skóry głowy), które mają zapobiec wypadaniu włosów. Z wiekiem coraz trudniej jest zadbać o odpowiednią sylwetkę – metabolizm zwalnia i niełatwo jest pozbyć się zbędnych kilogramów. W tym przypadku również pomocne są zabiegi w specjalistycznym salonie. Oczywiście, bardzo popularne jest także spłycanie zmarszczek. Sprawa jest bardzo indywidualna. Nie każdy mężczyzna chce spędzać w zakładzie kosmetycznym wiele godzin, wszystko zależy od potrzeb i podejścia.
Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne dla współczesnych mężczyzn
- Lipoliza – to zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Przyspiesza się ich metabolizm, copowoduje, że organizm sprawnie pozbywa się nadmiernych kilogramów w miejscach najbardziej problematycznych (takich jak brzuch, biodra, uda czy podbródek). Nie jest to oczywiście sposób na odchudzanie, a jedynie modelowanie sylwetki. Otyłość jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu, podobnie jak niektóre choroby: cukrzyca, padaczka, zaburzenia krzepliwości albo uczulenie na składniki wykorzystywane w lipolizie. Cały proces polega na kilku zabiegach w odstępie kilku tygodni. Po wstrzyknięciu możliwe są objawy takie jak: obrzęki, swąd, zaczerwienienia. Ustępują zwykle po kilku dniach i nie są powodem do obaw. Efekt nie jest widoczny od razu – to powolny, ale bardzo skuteczny proces.
- Botoks – bardzo popularny sposób na pozbycie się zmarszczek. Znacznie poprawia wygląd, a przy tym daje odczucie odmłodzenia, dzięki czemu poprawia także samopoczucie. Wygładzenie zmarszczek mimicznych (czyli w kącikach oczu, między brwiami, a także na czole) sprawia, że twarz wygląda pogodnie. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennych obowiązków. Efekt nie jest natychmiastowy, widać go po około 20 dniach. Po wstrzyknięciu botoksu nie należy spożywać alkoholu i wykonywać ciężkich prac.
- Kwas hialuronowy – daje efekt wygładzenia zmarszczek, który utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w różne miejsca twarzy, wypełniając zmarszczki i ujędrniając skórę, która z wiekiem coraz bardziej opada. Zabieg jest nieco bardziej wymagający, ponieważ konieczne jest znieczulenie. Zależnie od miejsc stosuje się żel albo znieczulenie miejscowe. Po upływie kilku miesięcy, kwas hialuronowy zaczyna bezpiecznie wchłaniać się do organizmu. Bezpośrednio po zabiegu zwykle występuje obrzęk i zaczerwienienie, które całkowicie znika w ciągu kilku godzin. Zaleca się po nim unikać mocnego nagrzewania skóry oraz opalania.
- Peelingi chemiczne – to specjalne preparaty o różnym nasileniu działania. Powodują złuszczanie się naskórka, co następuje zwykle po kilku dniach od nałożenia. Skóra wygląda znacznie lepiej, jest odpowiednio nawilżona i dużo jędrniejsza. Spowalnia to procesy starzenia oraz wpływa na znacznie lepszy wygląd. Zależnie od rodzaju i stanu cery, specjalista wybiera mocniejsze lub słabsze preparaty. Te najsilniejsze służą usunięciu nierówności powstałych przy różnych dolegliwościach. Po peelingu zwykle nakładana jest maseczka łagodząca i nawilżająca, dzięki której skóra szybko się regeneruje, a zaczerwienienia znikają.
- Usuwanie przebarwień i defektów – przy użyciu lasera możliwe jest pozbycie się przebarwień, piegów czy pajączków. To bardzo popularny zabieg, który niesamowicie wpływa na ładniejszy wygląd skóry. Z wiekiem powstaje wiele defektów – malutkie blizny po wypryskach, przebarwienia od intensywnego słońca, a przy cerze naczynkowej często pojawiają się widoczne żyłki, zwane pajączkami. Laser pozwala na rozjaśnienie albo całkowite pozbycie się problemu. Po takim zabiegu skóra przez kilka godzin pozostaje zaczerwieniona.
Mężczyzno, dbaj o siebie!
Oczywiście jest to tylko niewielka część możliwości oferowanych przez dzisiejszą medycynę estetyczną. Mężczyźni mogą korzystać z zabiegów wedle upodobania, sięgając czy to po kuracje dłoni i stóp, czy to po masaże. Coraz popularniejsza jest pomoc trychologiczna – polega ona na dogłębnym zbadaniu skóry głowy w celu poznania przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Często możliwe jest całkowite powstrzymanie problemu albo spowolnienie jego przebiegu. Coraz więcej mężczyzn decyduje się również na depilację różnych części ciała – pleców, ramion czy brzucha, ale również na kosmetykę brwi.
Współczesny mężczyzna może (i powinien) bez skrępowania korzystać z oferowanych usług – dzięki temu zachowa zdrowy, zadbany wygląd i upora się z problemami. W salonie można się zaopatrzyć w zestawy odpowiednich kosmetyków, a porady specjalistów pomogą dobrać odpowiednie zabiegi. Atrakcyjny wygląd to klucz do lepszego życia!