Jaki fotel do zabiegów kosmetycznych wybrać?

Jaki fotel do zabiegów kosmetycznych wybrać?

W czasie zabiegów w gabinetach kosmetycznych klient najczęściej leży lub przyjmuje pozycję półleżącą. Zabiegi wykonywane są najczęściej na fotelach kosmetycznych. Warto wybrać więc taki, który zapewni wygodę zarówno klientowi jak i kosmetyczce wykonującej zabieg. Poniżej zestawienie dostępnych w Polsce foteli kosmetycznych.

Fotele kosmetyczne bez regulacji wysokości

To najprostszy i najtańszy wariant mebla. Siedzisko znajduje się na stałej wysokości, jednak można manualnie regulować kąt nachylenia oparcia i podnóżka. Fotem może być wyposażony w wysuwane kuwety, instalowane najczęściej pod siedziskiem. Brak możliwości opuszczania fotela może stanowić kłopot dla osób mających problemy z poruszaniem się.

Fotele z regulacją z hydrauliczną wysokości

Są to fotele, których wysokość regulowana jest przy użyciu pompy hydraulicznej. Co ważne, fotel można podnosić lub opuszczać wraz z siedzącym bądź leżącym klientem. Podobnie jak w przypadku foteli o stałej wysokości, również i w tym przypadku podnóżek i oparcie można regulować ręcznie. Kolejną cechą tych foteli jest możliwość obrotu siedziska nawet o 360 stopni.

Fotele elektryczne

To bardzo szeroka i popularna gama foteli kosmetycznych. Wysokość regulowana jest tu przyciskiem guzika na pilocie, lub nawet przy użyciu aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym. Co ważne, fotele te mogą mieć mnóstwo różnych udogodnień, jak na przykład: elektroniczne sterowanie kąta nachylenia podnóżka lub / i oparcia, podgrzewanie siedziska czy jego obrót. Minusem jest ich cena, mogąca sięgać nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Jednak zabiegi kosmetyczne na takim fotelu będą komfortowe zarówno dla klientów, jak i kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *