Zabiegi na dłonie i stopy

Zabiegi na dłonie i stopy

Zabiegi na dłonie i stopy to wiele ciekawych propozycji, z których będziemy mieli okazję skorzystać w przeciętnym salonie kosmetycznym. Cały czas udoskonala się tego typu propozycje i co jakiś czas dostajemy nowe możliwości, z których można skorzystać. Zarówno o stopy jak i o dłonie powinniśmy regularnie dbać wykonując zabiegi pielęgnacyjne. W przypadku dłoni należy pamiętać, że są one mocno narażone na działanie różnorakich czynników, często o charakterze drażniącym. Dlatego właśnie skóra na dłoniach może stawać się szorstka, zniszczone, mocno podrażniona. Dobrze będzie zastanowić się nad tym jakie zastosować zabiegi, by sprawić, że nasze dłonie będą gładkie i doskonale będą wyglądać a sami nie będziemy odczuwali przykrych skutków ich podrażnienia. Stopy może teoretycznie nie są tak narażone na różnorakie podrażnienia ze względu na to, że są chronione przez buty, ale jak się okazuje szorstkie, popękane pięty to problem wielu osób. Dlatego także pielęgnacja stóp będzie bardzo ważna. Zacząć należy od stosowania kremu do rąk i osobnego kremu pielęgnacyjnego do stóp. W życiu każdego człowieka powinien być to nawyk. Jeśli uda się o to zadbać będzie to już wielki krok do przodu. Dalej zaś będziemy mogli ewentualnie włączyć jakieś zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni

Dłonie to nasza wizytówka, pracujemy nimi ale służą nam również do komunikacji. To gestykulacja i mowa dłońmi będzie świadczyć o naszych
emocjach oraz tym co chcemy przekazać. Dlatego dbanie o dłonie i stosowanie różnorakich zabiegów pielęgnacyjnych może być tak bardzo ważne. Świetną propozycją dla dłoni będzie kąpiel parafinowa, którą możemy wykonywać samodzielnie w domu. Trzeba mieć tylko parafinę kosmetyczną, którą da się kupić aptece. Podgrzewamy parafinę i zanurzamy w niej ręce. Zabieg taki doskonale nawilża przesuszoną, szorstką skórę. Jeśli chodzi o zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych również nie brakuje ciekawych propozycji. Pierwsza propozycja to zawsze zabieg manicure, który wykonuje się zaczynają od peelingu dla dłoni, który pozwala usunąć złuszczający się naskórek na dłoniach. Potem stosuje się serum witaminowe, które ma działanie regenerujące oraz wzmacniające naskórek, będzie chroniło przed uszkodzeniami. Dzięki temu skóra stanie się również lepiej nawilżona, a pewne składniki mają zapobiec podrażnieniom. Jeśli chodzi o dalszą cześć wykonuje się również pielęgnacje i malowanie paznokci.
Wśród tych zabiegów, które zyskują na popularności znajduje się również propozycja zabiegu z wykorzystywaniem wody termalnej, która ma odświeżać, łagodzić i nawilżać. Nadaje się w przypadku naskórka podrażnionego czynnikami zewnętrznymi. Ciekawą opcją będzie także cukrowy peeling, który będzie lekko złuszczał naskórek i nada dłoniom gładkość. Substancje zawarte w masce połączone z nawilżającymi ampułkami z wodą wpływają na regenerację skóry dłoni i dostarczają jej cenne lipidy. Skóra rąk będzie dzięki temu wygładzona oraz odpowiednio nawilżona.

Pielęgnacja stóp

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze stopy również podlegają obciążeniom i ich pielęgnacja jest bardzo ważna. Trzeba stosować kremy pielęgnacyjne, a w gabinetach kosmetycznych można się zdecydować na specjalny masaż, który będzie poprawiał ukrwienie tych punktów, które odpowiadają w ciele za transport składników odżywczych, usuwanie toksyn odpowiedzialnych za choroby. Dobra pielęgnacja umożliwi zachowanie zdrowia i estetycznego wyglądu. Można zdecydować się na pedicure, który pozwoli złuszczyć naskórek poprzez peeling, będzie się wiązał z wykonaniem masażu, który pobudza zmysły i daje nam odprężenie. Pedicure kończy się wmasowaniem w stopy pielęgnacyjnego kremu. Ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać zabiegi chłodzące i odprężające na bazie olejku eukaliptusowego, który skutecznie rewitalizuje oraz regeneruje skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *