Dieta oparta na sokach

Dieta oparta na sokach

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie diety sokowej. Krok ten wybierają zarówno gwiazdy, celebryci, jak i prezenterzy radiowi czy telewizyjni. Na czym polega fenomen diety, zastępującej klasyczne posiłki sokami warzywno-owocowymi? Przede wszystkim na tym, że jest to dieta wegetariańska, przez co z powodzeniem mogą sięgać po nią osoby, które w codziennym życiu zdecydowały się na zrezygnowanie ze składników pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowym atutem jest płynna i przyjemna konsystencja, dzięki czemu można delektować się nimi również w podróży, podczas spaceru czy nawet wykonywania aktywności fizycznej. Posiłki takie są nie tylko prawdziwą bombą witaminową, ale dodatkowo dostarczają organizmowi wielu cennych składników odżywczych i minerałów. Najważniejsze jest oczywiście to, aby były one odpowiednio dobrane i zbilansowane.

Dieta sokowa

W związku z tym, że dieta oparta na sokach może poszczycić się całkiem sporą liczbą miłośników, to na jej wprowadzenie do menu decyduje się coraz więcej cateringów dietetycznych. Jest gwarancją zbilansowanych posiłków najwyższej jakości, gdzie dodatkowo potrawy wykonywane są z produktów ekologicznych i pochodzących wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Smacznie, zdrowo i kolorowo – to klucz do posiłkowego sukcesu. Wracając jednak do diety opartej na sokach, to warto przyjrzeć się zasadom, jakie obowiązują w trakcie jej trwania. Otóż jedną z najważniejszych jest to, że soki muszą być przygotowywane wyłącznie ze świeżych warzyw i owoców. Przewagę powinny stanowić jednak warzywa. Dodatkowo nie należy spożywać żadnych posiłków, które mają stałą formę – podstawą są tylko i wyłącznie soki.

Dieta oparta na sokach – z czego zrezygnować?

Podczas diety sokowej należy zrezygnować z picia mocnej kawy, herbaty, słodzonych i gazowanych napojów, a także alkoholu. Są to dodatkowe i puste kalorie, których należy się wystrzegać. Bardzo ważne, aby pamiętać również o tym, że soki powinny być pozostawione w pierwotnej wersji. Nie ma tu więc mowy o żadnych dodatkach jak np. otręby czy płatki owsiane. Niewskazane jest również rozcieńczanie przygotowanych płynów. Niezwykle ważnym punktem jest również to, aby w trakcie przeprowadzania diety opartej na sokach, zrezygnować z aktywności fizycznej. Dieta sokowa charakteryzuje się niskim bilansem kalorycznym, przez co kalorie nie powinny być dodatkowo nadmiernie spalane.

Dieta oparta na sokach to sposób na szybkie i zdrowe chudnięcie, a także oczyszczenie organizmu. Doskonale sprawdzi się m.in. przed ważną uroczystością czy po świętach, kiedy nasz organizm potrzebuje odpoczynku i wytchnienia od jedzenia. Sprawdź naszą ofertę dieta sokowa catering.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *