Ultradźwięki w kosmetyce

Ultradźwięki w kosmetyce

Kosmetologia to dziedzina, która z roku na rok przeżywa niesamowity rozwój i postęp, który doprowadza do tego, że mamy coraz więcej innowacyjnych metod, dzięki którym możemy dbać o swoje osobiste piękno. Wygląda na to, że takim niezwykle ważnym elementem stają się między innymi ultradźwięki w kosmetyce. Są hitem ostatnich kilku lat i coraz częściej możemy słyszeć o tym jak doskonale sprawdzają się w leczeniu różnych dolegliwości natury estetycznej. Zanim jednak mogliśmy się dowiedzieć o doskonałości ultradźwięków w medycynie przeprowadzonych było naprawdę wiele badań, w ramach których udało się ocenić ich przydatność i skuteczność w leczeniu problemów na gruncie kosmetycznym.

Czym są ultradźwięki?

Ultradźwiękami określa się drgania mechaniczne, które mają częstotliwości na poziomie znajdującą się poza granicą słyszalności naszego ludzkiego ucha. Historia zastosowania ultradźwięków w medycynie to końcówka dziewiętnastego wieku. Jednak dopiero w pełni zostały one wdrożone i pojawiły się również w ramach kosmetologii w połowie wieku XX dzięki pracom wykonanym przez Pohlmana. Do dnia dzisiejszego udało się je tak spopularyzować, że wykorzystywane są na szeroką skalę w kosmetyce przede wszystkim jako peeling ultradźwiękowy inaczej określony również jako peeling kawitacyjny.

Wyjątkowy peeling dla naszej skóry

Wygląda na to, że peeling kawitacyjny staje się kosmetycznym hitem kilku ostatnich lat. To rozwiązanie, które ma gwarantować, że uda się bez skutków ubocznych doprowadzić do głębokiej pielęgnacji i regeneracji skóry. To rozwiązanie działa poprzez przyjemne naturalne wibracje, które są dla skóry łagodne. Zastosowanie peelingu ultradźwiękowego staje się prawdziwym hitem dla tych osób, które marzą o tym, by doprowadzić do regeneracji skóry w sposób skuteczny przez jej głębokie oczyszczenie i dokładne odnowienie. Ultradźwięki obecnie wykorzystuje się do leczenia różnych problemów skórnych: zmarszczek, trądziku, blizn, cellulitu czy w przypadku depilacji.

Jak działają ultradźwięki w kosmetyce?

Aparat do emitowania ultradźwięków to niewielki sprzęt w formie szpatułki, która wprowadzona zostaje w drgania emitujące właśnie takie częstotliwości, które dla naszego ucha są nie słyszane. Aktywne preparaty oczyszczające oraz toniki nawilżające są wtłaczane w pory skóry podnosi się w ten sposób skuteczność regeneracji. Efektem końcowym wibracji będzie nawilżenie naskórka i przyspieszona cyrkulacja krwi, co będzie wpływać na wzmocnienie tkanki skórnej i poprawi się również metabolizm komórek. W trakcie zmiany ustawienia szpatułki będzie można doprowadzić do tego, że będzie wykonywany również masaż na skórze i dzięki temu to co będziemy odczuwać będzie niezwykle komfortowe. Taki mikromasaż ma właściwości liftingujące i będzie doskonale wpływał na naszą skórę, dlatego jego wykonywanie jest rzeczywiście wskazane. Dzięki temu uda się poprawić zdecydowanie stan naszej skóry a po wykonywaniu masażu również kosmetyki będą wnikać głębiej do skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *