Przepis na zdrowe i mocne włosy

Świadoma pielęgnacja włosów

Wiele kobiet marzy o długich i pięknych włosach. Jednak aby to osiągnąć, potrzebna jest odpowiednia wiedza i prawidłowa pielęgnacja. Dopiero wtedy istnieje możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów. Warto zaznaczyć, że o włosy należy dbać z zewnątrz oraz od środka. Jest to niezbędne dla prawidłowego wzrostu i budowy włosa.

Prawidłowa pielęgnacja

Do przeprowadzenia prawidłowej pielęgnacji włosów należy posiadać kilka niezbędnych produktów. Są to dwa szampony. Jeden łagodny polecany do stosowania na co dzień oraz mocny, który służy do intensywnego oczyszczenia skóry głowy. Z kolei potrzebne odżywki to emolientowe, humektantowe oraz proteinowe. Jest to absolutne minimum. Warto posiadać także serum silikonowe, które ochroni włosy. Taki zestaw jest podstawą do przeprowadzenia prawidłowego procesu mycia. Jednak nie należy zapominać o wykonywaniu peelingów skóry głowy. Usunie to martwy naskórek, poprawi krążenie, co pozytywnie wpłynie na cebulki. Włosy będą szybciej rosły, a skóra głowy będzie zdrowa. Wykonywanie regularnego złuszczania martwego naskórka, może pomóc w chorobach skóry głowy. Aby włosy rosły jeszcze szybciej, zaleca się stosowanie wcierek. Oczywiście na rynku istnieje wiele różnorodnych rodzajów. Należy dobrać je w zależności do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno takie, które normalizują pracę gruczołów łojowych, jak i neutralizujące nadmierne przetłuszczanie.

Suplementacja

Struktura i szybkość wzrostu włosa zależy nie tylko od wykonywanej pielęgnacji. Istotne jest także działanie od wewnątrz. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są suplementy diety na włosy. Istnieje wiele różnych odmian na rynku, dlatego należy dobrać odpowiedni preparat. Z reguły suplementy takie uzupełniają brakujące witaminy. Dlatego, kiedy włosy zaczynają się kruszyć lub tempo ich wzrostu nie jest wystarczające, może to świadczyć o niedoborach. Taki stan rzeczy można zauważyć również na swoich paznokciach. Przed rozpoczęciem suplementacji warto dowiedzieć się, jakich minerałów brakuje w organizmie, a następnie kompleksowo je uzupełnić. Na włosy bardzo dobrze wpływają suplementy, zawierające biotynę, czyli inaczej witaminę B7. Niedobór może powodować wypadanie włosów, dlatego suplementacja jest tak ważna.  Biotyna wydaje się podstawowym składnikiem, który można spotkać praktycznie we wszystkich suplementach diety na włosy. Inne ważne składniki to między innymi:

  • cynk,
  • żelazo,
  • witamina B6,
  • witamina B12.

To witaminy, które oddziaływają pozytywnie na cały organizm, poprzez uzupełnienie niedoborów. Suplementy diety od Klorane zapewnia włosom siłę i witalność, a dodatkowo przyspieszają ich wzrost, wzmacniając jednocześnie strukturę. Dzięki temu rosną długie i lśniące. 

Suplementy można znaleźć w różnej formie. Mogą to być tabletki, saszetki do rozpuszczenia w wodzie lub coraz częściej – żelki. Oczywiście w zależności od marki i producenta każde opakowanie zawiera inną ilość minerałów. Dlaczego należy zdobyć kompleksową wiedzę na temat zapotrzebowania własnego organizmu. Dopiero wtedy zażywanie suplementów może przynieść pozytywne aspekty. Często matowe i słabe włosy informują o tym, że czegoś w organizmie brakuje. Ich stan zdrowia odzwierciedla pracę organizmu. Suplementy diety na włosy można stosować w różnorodny sposób. Przeważnie należy je zażywać podczas posiłku, popijając sporą ilością wody. Kofeina, tymina, czy inne związki zawarte np. w sokach mogą zaburzyć proces przyjmowania minerałów przez organizm. W takim przypadku efekty nie będą aż tak spektakularne.

About Author

autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *